Przeżywamy XXII niedzielę zwykłą. Jest to pierwsza niedziela września, dlatego po mszach świętych jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu, o godzinie 16.30 różaniec i o 17.00 Msza święta wieczorna.
W poniedziałek, 2 września, o godz. 8.00 msza święta w intencji nauczycieli, dzieci i młodzieży oraz wszystkich pracowników szkoły z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego.
We wtorek, 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Grzegorz urodził się w Rzymie około roku 540.
3 września 590 roku został wybrany papieżem. Był gorliwym pasterzem, opiekunem biednych i autorem wielu dzieł teologicznych. Wysłał misjonarzy do Anglii. Zmarł w Rzymie 12 marca 604 roku.
W sobotę, 7 września, wspomnienie świętego Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika pochodzącego z naszej diecezji. Melchior urodził się w Cieszynie w roku 1582. Wstąpił do jezuitów i jako kapłan tego zakonu pracował w Pradze i w Koszycach. Jerzy Rakoczy, zdobywszy Koszyce, uwięził katolickich kapłanów i po torturach kazał ich zamordować 7 września 1619 roku
W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy czwartek będzie po południu od godz. 17.00 do 18.00 a w pierwszy piątek rano od godz. 7.00 do 8.00 i po południu od godz. 17.00 do 18.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.00.
W przyszłą niedzielę, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Po mszach świętych błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu.
Bardzo dziękuję rodzinom z ul. Ruczaj od pana Marka Krzywdy do pana Piotra Piwowarczyka za sprzątanie w sierpniu oraz za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O sprzątanie we wrześniu proszę rodziny z ul. Ruczaj od pana Wiesława Piwowarczyka do pana Zenona Kruczały z ul. Wadowickiej.
