W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy. Objawił nam to Jezus Chrystus.
Po południu o godzinie 16.30 różaniec i o 17.00 Msza święta wieczorna.
W poniedziałek, 8 czerwca, przypada wspomnienie świętej Jadwigi królowej. Jadwiga urodziła się w roku 1374 jako córka króla Węgier i Polski, Ludwika. Po ojcu odziedziczyła tron Polski i w roku 1384 została ukoronowana. Poślubiła wielkiego księcia Litwy, Władysława Jagiełłę, i przyczyniła się do nawrócenia tego kraju na chrześcijaństwo. Przyczyniła się też do powstania w Krakowie Wydziału Teologicznego i odnowienia Uniwersytetu. Przez całe życie odznaczała się hojnością dla ubogich. Zmarła w Krakowie 17 lipca 1399 roku.
W czwartek, 11 czerwca, Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą tego dnia o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00.
Po Mszy świętej o godzinie 10.00 w uroczystej procesji eucharystycznej pójdziemy do czterech ołtarzy.
W tym roku można zorganizować procesję Bożego Ciała tylko wokół kościoła z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych.
O przygotowanie ołtarzy wokół kościoła proszę parafian z ul. Lachetówka i Podlesie.
Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy świętej wieczornej będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
W sobotę, 13 czerwca, wspominamy świętego Antoniego z Padwy. Antoni urodził się w Lizbonie pod koniec XII wieku. W młodym wieku wstąpił do kanoników regularnych św. Augustyna, gdzie otrzymał święcenia kapłańskie. Przeniósł się do Franciszkanów, aby głosić Ewangelię w Afryce, ale skierowano go do pracy we Francji i we Włoszech. Jako kaznodzieja pracował z wielkim pożytkiem i nawrócił wielu odstępców od wiary, a w swoim zakonie uczył braci teologii. Zmarł w Padwie 13 czerwca 1231 roku
Wspólnotę Róż Różańcowych zapraszam na Mszę świętą wieczorną i na spotkanie po Mszy świętej.
