Przeżywamy XX niedzielę zwykłą. Po południu, o godzinie 16.30 różaniec i o 17.00 Msza święta wieczorna.
W poniedziałek, 17 sierpnia, wspomnienie świętego Jacka Odrowąża (1200-1257), kapłana. Był polskim dominikaninem, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju. Jego życie było przepełnione czcią do Jezusa eucharystycznego i do Matki Bożej.
W czwartek, 20 sierpnia, wspominamy świętego Bernarda (1090-1153), opata cystersów w Clairvaux (Francja) i Doktora Kościoła. Był wielkim myślicielem, teologiem i mistykiem, nazywany „wyrocznią Europy”.
W piątek, 21 sierpnia, wspomnienie św. Piusa X, papieża.
Józef Sarto urodził się w Riese w roku 1835. Wyświęcony na kapłana z wielką gorliwością spełniał obowiązki pasterskie. W roku 1884 został biskupem Mantui, w roku 1893 patriarchą Wenecji i kardynałem. W roku 1903 został wybrany papieżem i wybrał imię Pius X. Ożywił w Kościele życie eucharystyczne i rozpoczął reformę liturgii. Zmarł w roku 1914.
W sobotę, 22 sierpnia, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Wspomnienie Maryi Królowej zostało wprowadzone przez papieża Piusa XII encykliką Ad caeli Reginam (Do Królowej niebios) wydaną 11 października 1954 r., w setną rocznicę ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi.
W przyszłą niedzielę, 23 sierpnia, uroczystość odpustowa ku czci świętego Bartłomieja Apostoła. Suma odpustowa o godzinie 11.00.
Proszę również panów o niesienie baldachimu i lampionów.
Zapraszam również poczty sztandarowe.
