Ogłoszenia

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 STYCZNIA 2021

Przeżywamy czwartą niedzielę zwykłą. W dzisiejszą niedzielę wspominamy świętego Jana Bosko, kapłana.
Po południu o godz. 16.30 różaniec i o 17.00 Msza święta wieczorna.

We wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.
Msze święte z poświęceniem świec będą o godzinie 8.00 i 17.00.
Jednocześnie 2 lutego, w Kościele powszechnym, obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. W tym dniu będzie można złożyć ofiarę przeznaczoną na zakony kontemplacyjne.

W środę, 3 lutego, wspominamy świętego Błażeja, biskupa i męczennika. Błażej pochodził z Cezarei Kapadockiej, studiował filozofię, został jednak lekarzem. Po pewnym czasie porzucił swój zawód i podjął życie na pustyni. Stamtąd wezwano go na stolicę biskupią w położonej nieopodal Sebaście (wcześniej w Armenii, dziś Sivas w Turcji). Podczas prześladowań za cesarza Licyniusza uciekł do jednej z pieczar górskich, skąd nadal rządził swoją diecezją. Ktoś jednak doniósł o miejscu jego pobytu. Został aresztowany i uwięziony. W lochu więziennym umacniał swój lud w wierności Chrystusowi. Ścięto go mieczem w 316 roku.

W piątek, 5 lutego, wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy żyjącej na Sycylii w III wieku.

W sobotę, 6 lutego, przypada wspomnienie świętego Pawła Miki i jego Towarzyszy, są to pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu. Paweł pochodził z zamożnej japońskiej rodziny, która przyjęła chrześcijaństwo, wstąpił do zakonu jezuitów i tu przygotowywał się do kapłaństwa. Podczas prześladowania katolików pojmano go razem z dwudziestoma pięcioma wiernymi i poddano ich okrutnym torturom, a potem doprowadzono do miasta Nagasaki, gdzie ich ukrzyżowano 5 lutego 1597 r.

W pierwszą sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godzinie 16.00

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek spowiedź będzie od godziny 16.00, w pierwszy piątek do sakramentu pokuty będzie można przystąpić rano od godziny 7.00 do 8.00 i po południu od godz. 16.00 do 17.00.

W przyszłą niedzielę, 7 lutego, będzie można złożyć ofiarę na opłacenie ubezpieczenia naszego kościoła.

Bardzo dziękuję rodzinom z ul. Wadowickiej od pana Konrada Foksa, z ul. Folwark i z ul. Granicznej do pani Marii Zajas za sprzątanie kościoła w styczniu oraz za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O sprzątanie w lutym proszę rodziny z ul. Zalesie od państwa Borowczyków do państwa Drabków z ul. Roztoki.